Önsöz

 
 

Bizim Güneşimiz,bizim enerjimiz mottosu ile yola çıktığımız markamız SolarAPEX ile, saha üzeri, çatı ve cephe Güneş Enerjisi Sistemleri uygulamalarımız ve yatırımlarımız ile öncelikli olarak ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını azaltmaya katkı sağlayarak hizmet vermeyi amaçlamaktayız.

GES Uygulamalarında sahip olduğumuz mühendislik tecrübesinin yanı sıra yatırımcı kimliğimiz ile de ülkemizin enerji ihtiyacına cevap veren önemli ölçekte santraller kazandırmanın gurunu yaşıyoruz.

Yenilikçi bir anlayış ile kurduğumuz şirketimiz, bünyesinde geliştirdiği Ar-Ge çalışmaları sayesinde aynı zamanda bir data ve teknoloji şirketi olma özelliği taşımaktadır. Kurulumlarını gerçekleştirdiği santraller ile ilgili önemli bilgiler teşkil eden verileri sistemine entegre edebilecek donanıma sahiptir. Bu özelliğimiz, servis, bakım ve onarım hizmetleri konusundaki iddiamızı destekler niteliktedir.

Ülkemizde ilk olarak Mayıs 2019’da çıkan Ağustos 2019’da son şeklini alan mahsuplaşma yasasının kabul edilmesi ile Güneş Enerjisi Çatı ve Cephe Sistemleri uygulamaları hız kazanmıştır. Bu kapsamda konutlar, özel mülkler, yoğun elektrik sarfiyatı olan ticarethane, sanayi kuruluşları ve işletmelerin kendi elektriğini doğa dostu yöntemler ile çevreye zarar vermeden üretmelerini sağlıyoruz.

Elektrik faturası abonesi kurumların mahsuplaşma yönetmelikleri kapsamında tüketim değerlerine mümkün olan en yakın, hatta koşullar el verdiği takdirde tüketilen değerden fazla üretim yapmasını sağlayarak elektrik faturalarını azaltmayı, sıfırlamayı ya da elektrik satışından kazanç elde etmelerini sağlıyoruz. Kurmuş olduğumuz ve kuracağımız Güneş Enerjisi Santralleri ile hem yatırımcılarımıza, hem doğaya, hem de ülkemize katkı sağlamayız. Tek ihtiyacı Güneş ışınımı olan santraller yardımıyla, elektrik üretiminde kullanmak üzere ithal ettiğimiz hammaddelerin (ithal kömür, doğalgaz vb.) ülke ekonomisine ve doğaya olan zararlarını minimize ediyoruz.

SolarAPEX olarak uygulamalarımızı ve yatırımlarımızı sadece Türkiye ile sınırlı tutmayarak bir Dünya markası olmayı hedefliyoruz. Uygulama noktalarını evrensel boyutta çoğaltıp, Dünya genelindeki santrallerin bakım, onarım, kontrol ve denetiminin SolarAPEX güvencesi ile gerçekleştirilmesi amacını taşıyoruz.

Ekibimiz

SolarAPEX ailesi olarak her biri alanında uzman mühendislik, danışmanlık ve finans ekibimiz ile Güneş Enerjisi Çatı ve Cephe Sistemleri ve aynı zamanda saha uygulamalarında yanınızdayız.