banner

Neden SolarApex?

Türkiye'nin En Köklü Özel Sektör GES Yatırımcısı

Güneş enerjisi üretim santrallerinin ömrü en az 25 yıl (küçük verim kayıpları ile) olarak hesaplanmaktadır. Bu nedenle kurulacak olan santraller uzun süreli hizmet verebilmeyi (bakım, onarım, parça garantisi, servis hizmetleri, uzaktan kontrol sistemleri vb.) gerektirmektedir.

SolarAPEX markasını yenilenebilir enerji sektörüne kazandıran kurucu ortaklarımız aynı zamanda 1949’dan beri maden, inşaat ve enerji alanlarında hizmet vermekte olan Türkiye'nin en önde gelen şirketlerinin yatırımcılarıdır. SolarAPEX kurucuları ve yönetim kurulu üyeleri yarım asırı aşan tecrübeleri ile ülkemizin sektörlerinde en güvenilir markaları ortaya çıkarmıştır.

Türkiye’de Güneş Enerjisi Çatı Sistemleri yatırımlarının önünü açan aylık mahsuplaşma yasasının detaylarının Ağustos 2019’da kesinleşmesi itibari ile, SolarAPEX bir çok çatı üzeri güneş enerjisi santrali projesinin anahtar teslim hizmetini tamamlamıştır.

SolarAPEX, Güneş Enerjisi Çatı, Cephe ve Saha Sistemleri kapsamında kurulum öncesi, kurulum aşaması ve sonrası olmak üzere üç aşamalı anahtar teslim hizmeti vermektedir. Sektördeki tecrübesini ve donanımlı ekibini, kullandığı kaliteli ve doğru malzeme ile sentezleyerek doğru ve güvenilir projelere imza atmaktadır.

Bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız proje ve uygulama sonrası verdiği hizmetler ile sektörde kendini kanıtlamış olmasının yanı sıra, çözüm odaklı yaklaşımı ile yatırımcılarının her birinin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hareket ederek proje bazlı özel imkanlar sunmaktadır.

SolarAPEX güvencesi ile gerçekleştirilen projelerde ürün ve performans garantisi verilmektedir.

banner

SolarAPEX sadece EPC (mühendislik, tedarik, kurulum) hizmeti veren bir firma değil, aynı zamanda ülkemizin en büyük özel sektör güneş enerjisi yatırımcılarının kurduğu bir şirket olma özelliği taşır. Büyüklük ve nitelik olarak Türkiye’nin sayılı güneş enerjisi santrallerinden olan Balıkesir’de 40 MW ve Kayseri’de 10 MW ile toplamda 50 MW kurulu gücündeki güneş enerjisi yatırımlarının edindirdiği tecrübe sayesinde yatırımcıların hassasiyetlerini daha iyi analiz edip, taleplerine daha hızlı karşılık verebilecek anlayışa ve yetiye sahiptir.

SolarAPEX olarak, doğayı korumayı, gezegenimizi daha yaşanılır bir yer haline getirmeyi esas edinerek bu ulvi görevi layığı ile yürütmeye devam etmekteyiz.

SolarAPEX markası, Türkiye genelinde projelerini tamamladığı maksimum verim ile çalışan onlarca GES tesisinin olumlu referansından güç alarak yatırımcılarına güven vermektedir.

Sağlamakta olduğumuz bu güven ilişkisi, uzun soluklu yüksek disiplin anlayışı gerektiren enerji sektöründe müşterilerimizin bizi tercih etmesindeki en temel sebeptir.

neden solarapex